By allowing ads to appear on this site, you support the local businesses who, in turn, support great journalism.
High school football: FCA East-West Classic rosters released
Football

FCA East-West All-Star Football Classic

at Riverside Military Academy

Dec. 15

Team East

9 Jacob Bousquet P East Jackson

2 Hayden Killgore K Jefferson

3 Cody Dodge DL Banks County 

4 Campbell Melson LB Lakeview

5 K.J. Millwood WR/DB Lakeview

6 Erik Madera DB Johnson 

9 Carter Brandon DL Johnson 

10 Conner Boyd QB Cherokee Bluff 

12 Cambren Harrison RB East Hall

14 Issac Teasley QB Riverside Military 

15 Cole Potts WR/DB Jefferson

16 Justin Murphy WR Cherokee Bluff

17 Zarian Brawner RB/DB Flowery Branch 

20 Jacob Lehotsky DB Banks County

21 Zac Corbin DB Jefferson 

22 Stephen Aleandre DB Riverside Military

23 Jordan Battles DB Riverside Military

33 Terrance Walker RB Banks County

40 Khalid Duke LB Riverside Military 

42 Ethan Bruce LB Johnson

43 Zeke Velasquez LB Johnson

44 Harry Kim LB Riverside Military 

72 Platinum Thompson OL Johnson

73 Matthew Porter OL Flowery Branch

74 Ian Echols OL Lakeview

76 Tucker Rothschild OL Flowery Branch 

77 J.T. Middleton OL Jefferson

78 Colin Hatcher OL East Jackson 

79 Carlos Zaragoza OL East Hall 

80 Cody Lewallen WR Banks County 

81 Teyvon Payton OL Riverside Military

82 Kylan Curry WR East Hall 

83 Jack Dodson DL Flowery Branch 

88 Anthony Mason OL Riverside Military 

89 Sammy Elegreet WR Jefferson

91 Athyn Thurmond DL East Hall 

92 Cody Inman DL Flowery Branch

93 Aidan Lorenz DL Flowery Branch

96 Ethan Nguyen OL Johnson

98 Ryan Godfrey DL Jefferon 

99 Kyle Jones LS Cherokee Bluff 

Coaches

Jason Roquemore Johnson

Kenneth Czar Cherokee Bluff

Ben Hall Flowery Branch

Jeff Brumbelow Flowery Branch

Jason Pleasant Riverside Military

Scott Patrick East Hall

Buster Davis East Hall 

Jacob Smith Riverside Military

Tommy Jones Cherokee Bluff

Kerry Kidd Banks County

Justin Meyer Jefferson

Bruce Miller Lakeview 

Jay Reid Banks County

Mike Holland Johnson


Team West

1 Erin Sanchez K North Hall

2 Chad Pittman P Jackson County 

3 Dajuan Wood DB Commerce

4 Demarquez Brown DB Gainesville

5 Jeremiah Prather DB West Hall 

6 Rassie Littlejohn DB Gainesville

9 Hunter Rainey DL West Hall 

10 David Seavey QB North Hall 

12 Darren Simpson TE Commerce

14 Quentin Smith QB West Hall

15 Eli Vincent LB Jackson County 

16 Caleb Mason DB Commerce

17 Rayshun Dorsey DE/LB Jackson County

21 Quintavious Hayes RB Gainesville

22 Tommy Wandrum DB Lanier Christian

23 Len Hilbert RB Jackson County

33 Jay Lepkoske RB White County

40 Tanner Lumpkin LB Commerce 

42 Nate Vincent LB Jackson County

43 John Stoecker LB West Hall

44 Elijah Pierce LB Jackson County

72 Will Hammerson OL White County 

73 Levi Pate OL Commerce

74 LT Pecht OL Jackson County

76 Jonathan Fountain OL Jackson County

77 Matt Sinclair OL West Hall  

78 Justin Wade OL Lanier Christian

79 Kyle Barrett OL Gainesville

80 Isaac Carney WR North Hall 

81 Ediie Venegas WR Chestatee 

82 Alec Hughes TE Lanier Christian 

83 Cody Versluis WR White County 

84 DeeJay Fleming TE White County

88 Dylan Hughes OL North Hall 

89 Devin Williams WR West Hall 

90 Justin Key DL Jackson County

91 Corey Dupree DL West Hall 

92 Terrell Dixon DL Chestatee

93 Josh Hamilton DL Chestatee

96 Jared Geyer DL Commerce

98 Zymere Dukes DL Gainesville

99 Jackson Bartlett DL West Hall 

Coaches

Shaun Conley Chestatee

Krofton Montgomery West Hall

Heath Webb Gainesville

Chad Bennett White County

Jake Conley Chestatee

Logan Conley Chestatee

Wyatt Burgess White County

Travis Raley West Hall

David Bishop North Hall

Blake Anderson Lanier Christian

Chuck Hudson North Hall

Dan Prichard North Hall 

Associated Press

Regional events