By allowing ads to appear on this site, you support the local businesses who, in turn, support great journalism.
2015 Lanierland tournament scores and schedules
Placeholder Image

2015 Lanierland Tournament 
Wednesday at East Hall High
Final round

10:30 a.m. - West Hall girls 61, Johnson 26

Noon - Lakeview Academy girls 57, Chestatee 44

1:30 p.m. - Lakeview Academy boys 67, Johnson 64

3 p.m. - Gainesville girls 39, North Hall 33

4:30 p.m. - North Hall boys 73, West Hall 61

Championship games

6 p.m. - Flowery Branch girls 72, East Hall 49

7:30 p.m. - Flowery Branch boys 62, East Hall 56

2015 Lanierland Tournament 
Tuesday at East Hall High
Second round

10:30 a.m. – Lakeview Academy girls 77, West Hall 54

Noon – Chestatee girls 42, Johnson 26

1:30 p.m. – Johnson boys 72, Chestatee 58

3 p.m. Flowery Branch girls 66, North Hall 34

Flowery Branch advances to the Lanierland title game Wednesday at East Hall High vs. East Hall

4:30 p.m. East Hall boys 76, North Hall 73 (2OT)

East Hall advances to the Lanierland title game Wednesday at East Hall High vs. Flowery Branch. 

6 p.m. – East Hall girls 44, Gainesville 41

East Hall advances to the Lanierland title game Wednesday at East Hall High vs. Flowery Branch.  

7:30 p.m. – Flowery Branch boys 59, West Hall 47

Flowery Branch advances to the Lanierland title game Wednesday at East Hall High vs. East Hall

2015 Lanierland Tournament 
Today at Johnson High
First round

10:30 a.m. – East Hall girls 48, Chestatee 39

East Hall girls will play Gainesville Tuesday in the semifinals, Chestatee girls will play Johnson on Day 2 at East Hall High. 

Noon – Flowery Branch boys 61, Chestatee 50

Flowery Branch boys will play West Hall in the semifinals, Chestatee boys will play Johnson on Day 2 at East Hall High. 

1:30 p.m. – North Hall girls 67, Lakeview Academy 56

North Hall girls will play Flowery Branch Tuesday in the semifinals, Lakeview Academy will play West Hall on Day 2 at East Hall High. 

3 p.m. – Flowery Branch girls 67, West Hall 44

Flowery Branch girls will play North Hall Tuesday in the semifinals , West Hall will play Lakeview Academy on Day 2 at East Hall High. 

4:30 p.m. – East Hall boys 61, Lakeview Academy 54

East Hall boys will play North Hall Tuesday in the semifinals at East Hall. Lakeview Academy will play in the consolation final on Day 3 at East Hall. 

6 p.m. – Gainesville girls 56, Johnson 21

Gainesville girls will play East Hall Tuesday in the semifinals. Johnson will next play Chestatee on Day 2 at East Hall High. 

7:30 p.m. – West Hall boys 81, Johnson 46

West Hall boys play Flowery Branch in the semifinals, Johnson plays Chestatee on Day 2 at East Hall High. 

Friends to Follow social media